neděle 10. prosince 2017

Postavy z fotopříběhu

Postavy z fotopříběhu DITA VAN MORTALE 
* 15.9.1990 - 27 let

Dita společně se svým mladším bratrem Zanem pochází z Francie.
Během studií v Paříži pronikla do světa módy a modelingu, během krátké doby se stala tváří hned několika známých módních návrhářů, díky čemuž si přišla na pěkně vydělané peníze.
Skloubit ale náročné studium a ještě náročnější práci pro Ditu nebylo vůbec jednoduché a tak se musela rozhodnout, čemu se z těchto dvou věcí bude naplno věnovat, a tak dala přednost modelingu.
Dita jakožto klidná a introvertní povaha později nedokázala čelit nátlaku agentury a rivalitě ostatních modelek, zvláště poté co se provalil její tajný románek s fotografem Etanem Waynem, bylo s ostatními k nevydržení, povídalo se, že za veškeré úspěchy vděčí pouze jemu, jinak by neměla šanci uspět. Během této těžké psychické zkoušky Dita zjistila, že v sobeckém Etanovi nemá žádnou oporu, a tak ukončila vztah nejen se slavným fotografem, ale také kariéru modelky. Odstěhovala se ze srdce Francie do Lyonu, kde začala nový život, vrátila se na studia, která minulý rok úspěšně dokončila a nyní se věnuje novému projektu - hledá prostory pro svou vysněnou kavárnu.  ZANE VAN MORTALE
*15.2. 1993 - 24 let

Zane je mladším bratrem Dity. Studijní typ, to nikdy nebyl, a proto když se Dita začala živit modelingem, agentura si všimla i jejího mladšího bratra, který vynikal svou krásou a nabídla mu též spolupráci.
Zane, který má rád vůni peněz neváhal ani minutu. Pracovat za pultem rychlého občerstvení jako většina jeho spolužáků bylo vždy pod jeho úroveň.
Chvíli se živil jako fotomodel spodního prádla, ale více než pózování před objektivem ho později zajímalo dění za ním.
Při své práci se tak seznámil s Etanem Waynem, nejlepším francouzským fotografem modelek, který mu předal své zkušenosti - a nejen ty pracovní!
Stejně jako Etan, tak i Zane našel zalíbení v divokých večírcích a holkách na jednu noc.
Díky Etanovi se po pár letech i Zane sám stal skvělým fotografem. Pro dva skvělé fotografy v této branži, ale nebyl dostatek místa a Zane byl vždycky považován pouze za Waynova učeně a tak i on později opustil Francii a odstěhoval se za svou sestrou Ditou, aby si ve městě otevřel svůj vlastní ateliér..
Zane si je ve svém věku plně vědom svých kvalit a neprodává je levně.


RYAN BRODY
*30.12. 1987 - 29 let

Obětavý, spravedlivý, čestný - ano, přesně takový je Ryan Brody. Po smrti svých rodičů sám vychovával svého o sedm let mladšího bratra Adama, což s Adamovou vzpurnou povahou nebylo vůbec jednoduché. Při této těžké životní ztrátě rodičů, musel Ryan ukončit studia na medicíně a převzít tak po otci firmu Reality Brody, kterou vede dodnes.
Poté co Adam nabyl plnoletosti a získal tak polovinu svého dědictví, se bratři rozkmotřili natolik, že si zpřetrhali veškeré společné vazby a již dále o sebe nejeví zájem.
Ryan je nejlepším kamarádem Luka, kterého i s jeho mladší sestrou Alex považuje za svou nejbližší rodinu. Ryan byl již několikrát šťastně i nešťastně zamilovaný, jednou dokonce zasnoubený, ale ze svatby sešlo. Nyní stále hledá tu pravou.RACHEL COOPER
*24.8.1992 - 25 let 

Rachel pochází se svou velice bohatou rodinou z Ameriky. Do Francie se přistěhovali, když byla ještě malé dítě.
Její otec vlastní jediné nahrávací studio "Cooper's music company" široko daleko a matka má jednu z nejlepších svatebních agentur v celé Evropě. Rachel studuje obor cestovního ruchu na velmi prestižní soukromé vysoké škole, ale studuje spíše z donucení, což je znát i na jejím prospěchu. Rachel jako jedináček, ve spoustě lidí vzbuzuje pocit rozmazlené holčičky, která nemusela nikdy pracovat - má ve svém nízkém věku vlastní byt, nechodí na brigády, svůj veškerý čas tráví nakupováním nebo večírky. Vždycky se přála být úspěšnou modelkou, ale přestože má tvářičku jako panenka, pro žádnou z celosvětových agentur nebyla dost originální a jedinečná, aby se tento sen stal skutečností, bohužel na tento nesplněný sen nestačil ani vliv a ani peníze jejích rodičů. Ze známosti jí několik fotografů nafotilo pár fotek do booku a jednou se prošla po přehlídkovém mole, ale více o ni nebyl zájem, návrhářům přišla moc tuctová, nevýjimečná.
Rachel je nezadaná, a již několik měsíců beznadějně zamilovaná do mladšího bratra své kamarádky Dity.LUKE BENETT
*20.3.1988 - 29 let 

Luke Benett se živí jako automechanik. Vlastní po rodičích autodílnu, rodinnou firmu s tradicí. Luka auta a stroje vždycky táhly už jako malé dítě, dokázal se v nich hrabat hodiny a hodiny, a tak se není čemu divit, že po gymnáziu na žádnou další školu nešel a nastoupil v rodinné firmě jako automechanik, aby ho jeho otec naučil řemeslu, a předal svému synovi vše, co sám uměl nejlépe.
Luke je prostředním dítětem a jediným synem svých rodičů, jeho o deset let starší sestra Kate před šestnácti lety tragicky zahynula při při zdolávání jedné ze skal na Novém Zélandu. Jeho matka se se ztrátou své nejstarší dcery nemohla nikdy smířit a od rodiny odešla, dávala si smrt dcery za vinu, vyčítala si, že nebyla při výchově dcery dost důsledná a vše ji dovolila. 
A tak Luka s Alex vychovával pouze otec, který před dvěma lety zemřel. Luke ve své mladší sestře Alex vidí pořád Kate, mají obě stejné touhy - cestovat a co nejvíce poznávat svět, což je nejčastějším důvodem hádek mezi sourozenci. Luke se bojí, že by mohl přijít i o svou mladší sestru.
PAIGE FULLER
*15.5. 1992 - 25 let

Paige vypadá na první pohled jako křehká dívka, ale opak je pravdou. Paige nepochází z příliš dobrých rodinných poměrů, na svůj nízký věk má poměrně dost nepěkných vzpomínek, které ji zocelily.
Svého otce nikdy nepoznala a vychovávala ji pouze matka. Když její matku kvůli pití alkoholu vyhodili z práce, musela Paige ukončit své vysněné studium dějin výtvarného umění, a najít si práci, aby nepřišly s matkou o byt. Celé to bylo velice náročné, její matka začínala propadat čím dál více do depresí, které utápěla v alkoholu natolik, že několikrát týdně nebyla schopna vstát z postele, později začala být ke své dceři i okolí agresivní a nezvladatelná, že ji Paige několikrát přemluvila k léčbě alkoholismu, která vždy skončila recidivou.
Později se u její matky začaly projevovat psychické poruchy a dost často v tomto stavu navštěvovala Paige v práci, aby z ní dostala další drobné na alkohol, načež ve svém stavu ztrácela smysl orientovat se, což se nelíbilo zejména zaměstnavateli, když Paige často musela opustit své pracoviště aby matku odvedla domů, a tak Paige dostala padáka. Vyčerpaná Paige dala nakonec souhlas k tomu, aby byla její matka hospitalizovaná na psychiatrické léčebně, protože byla pro své okolí přiliš nebezpečná. Chová vůči své matce tolik zášti, že se bez jediného slova sbalila, odstěhovala se a už se nikdy do rodného města nevrátila. Chtěla začít znovu a jinde. A hlavně sama...


ALEXIS BENETT
*28.1. 1996 - 21 let

Alexis je o osm let mladší sestra Luka. Studuje ekonomiku na vysoké škole, která ji ale k smrti nudí a tak spíše než do školy, chodí za školu. Alexis má svou hudební kapelu s kamarády ze střední školy. Je milovnicí módy a večírků. Zalíbení nalezla také v cestování, kvůli kterému dochází mezi ní a bratrem k nejčastějším hádkám. Bývá lenivá, marnivá a když si něco zamane je ochotna jít, jak se říká "přes mrtvoly". Alex ráda s lidmi manipuluje a vždycky každého dostane tam, kam potřebuje, tato vlastnost se jí zvláště hodila vždycky z svého bratra Luka, Alex si je vědoma toho, jak ji její bratr Luke má rád a občas jeho lásky a dobroty zneužije ke svému vlastnímu prospěchu. To se jí však daří mnohem méně za přítomnosti Paige, kterou nemá příliš v lásce, protože Luke většinou dá na její názor.


CHLOE BLANCHETT
*3.4. 1992 - 25 let

Chloé pochází z Paříže, kde se během svých studií na vysoké škole seznámila před třemi lety se Zanem Van Mortalem při jedné akci, kde byl jako fotograf. Chloé byla vždy vzornou studentkou a dcerou, na kterou byli rodiče právem pyšní. Jenže s poznáním Zanea se Chloé otevřeli pro slušnou dívku zapovězené možnosti temného podsvětí pařížských klubů. Jednoho zimního večera si Zane uložil do kufru Chloiného auta tašku s drogami od dealera. Při náhodné policejní kontrole zamilovaná Chloé vzala všechnu odpovědnost na sebe. Díky vlivu svého otce získala naštěstí jen podmínku, ale byla označena za zklamání rodiny.
Zane nikdy nebyl žádný svatoušek, a tak kromě Chloé měl spoustu dalších holek, což Chloé zjistila až mnohem později.
Tito dva spolu prožili krátký románek plný divokých večírků, drog a nechráněného sexu, což způsobilo to, že Chloé ve dvaadvaceti letech nechtěně otěhotněla. Zane se zalekl odpovědnosti, odmítal uvěřit, že je dítě jeho a tak se na ní vykašlal, sbalil se a beze slova odjel.
Za Chloé se rodina styděla, byla hanbou celé rodiny, a tak ji rodiče vydědili. Ze dne na den se ocitla na dně společenského života, bez peněz a bez opory. Tento psychický nápor její tělo nevydrželo a o dítě přišla.
Později potkala svého nového partnera, který ji postavil zase na nohy, díky němu získala práci organizátorky společenských akcí i navrácení společenského postavení.
Jejich vztah ale kvůli pracovnímu vytížení neměl žádnou budoucnost a tak se na jaře v roce 2017 rozešli. Chloé pak vzala práci na pobočce v Lyonu, kde na jedné z akcí opět potkala Zanea...
7 komentářů:

 1. Som veľmi rada, že si nás takto zoznámila s postavami, z ktorých má každý zaujímavý životný príbeh :-) Verím, že takto popredstavuješ aj ostatných, ktorý do Tvojej zbierky pribudli/pribudnú :-) Sama mám niečo podobné v pláne, rada fotopríbehy čítam a rada príbehy aj tvorím, tak až trochu viac obohatím svoju zbierku IT, snáď sa k tomu tiež dostanem :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, říkala jsem si, že už bylo na čase Vám je představit, abyste věděly, kdo, co a proč. :-D Určitě, postupně budu přidávat další až se v příbězích objeví. Mně fotopříběhy a celkově focení taky baví, takže už se těším na ty Tvé, sbírka se Ti krásně rozrůstá. Je to jak závislost, koupíš jednu, potřebuješ další. :-D

   Vymazat
 2. Super sestavené životopisy.Koukám,že máš také ráda Francii ;-) ?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. To je spíš náhoda, Francie je metropolí módy, takže to tak nějak vyplynulo ze situace. :-D Už když jsem dělala před rokem první díl fotopříběhu ještě s barbie, tak to byly taky modelky, a jak už to tak bývá, každá modelka chce do Paříže že. :-) V té době jsem ještě tvůj blog skoro neznala, pak jsem zjistila že jsme měly asi podobnou myšlenku o fotopříběhu s modelkama . :-D

   Vymazat
 3. Vynikajúci nápad, že si nám spravila životopisy hlavných postáv príbehu.:-) Teraz vďaka nim lepšie spoznáme ich charaktery a ešte viac nás pohltia do deja.:-D
  Teším sa na ďalšie diely a aj na nové postavy.:-)

  Inak ja tiež plánujem robiť príbehy s bábikami a možno budem opakovať, ale pri tých fashion bábikách aj mňa to ťahá k móde. Takže bude v mojich príbehoch okrem rôznych vecí aj dejová línia krútiaca sa okolo modelingovej agentúry.:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Super zhrnutie a predstavenie postáv :-) Sú všetci úžasní a takí zo života :-) A ten Paríž niektorým tvojim postavám hlasno závidím, aj keď nie som modelka, je to moje vysnívané mesto. Mám o ňom romantickú predstavu a stále verím, že sa mi raz naplní :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Sláva, tohle si schovám, abych měla taháka. Jen si malilinko rejpnu, když je někdo Francouz neměl by mít v příjmení "van" :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za návštěvu! ♥ Nicole